Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Slovník slovenského slangu.doc  354.82kB
Docela zajímavá obdoba našeho Hubáčkova slovníku (i rozsahem). Výrazů je poměrně málo (kolem 330), protože dost výrazů je shodných s Hubáčkem. 
Stručný hudební slovník.doc  387.07kB
Výpis výrazů, které se nevešly do CJC 1.
Školní slovník cizích slov.doc  185.34kB
Pár cizích slov, které "známé" slovníky neobsahují.
Encyklopedický slovník gastronomie.doc  1.34MB

Obsah tvoří výčet tradičních i nových kulinářských surovin a ingrediencí, různé způsoby úpravy pokrmů prakticky z celého světa, základní informace z oboru cukrářství, moučníkářství, pekařství, řeznictví a uzenářství, názvosloví kuchyňských a restauračních zařízení, strojů, nádobí, náčiní a pomůcek. Některá hesla obsahují dvě nebo i více modifikací. To proto, že různé gastronomické prameny uvádějí různé tvary, tak jak jsou používány v různých zemích světa. Pokud jde o japonštinu, hindštinu, čínštinu a další jazyky, je přepis proveden foneticky.

Naučný geologický slovník.doc  403.46kB

Tento slovník byl jedním z pramenů publikace CJC 2, kapitola Geologie a mineralogie. V tomto výběru uvádím nemnoho (necelé 400) výrazů, které se do CJC nevešly. Vesměs se jedná o různou fosilní havěť.

Nový velký ilustrovaný slovník naučný.doc  1.76MB

Tento slovník je důkazem toho, že opisování původních děl není dnešním objevem rychlokvašek na plzeňských právech. Jeho autoři vzali Ottův slovník naučný, Kočího Malý slovník naučný a Teysslerův Technický slovník naučný, přidali pár výrazů vlastních (ty jsem se snažil vybrat do tohoto přehledu) a rázem měli dvacet dílů nového naučného slovníku a tím i výdělek. Uvádím tento výběr jen proto, že "Slovníkem pseudonymů" jsem "dílo" nakousl, tak abych nezůstal něco dlužen.

Stránky zdarma
Editace stránek
Stránky systému Webgarden

Líbí se vám tyto stránky?

Ne (354 | 31%)
Ano (395 | 35%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one